Program Drahé kovy a drahé kamene - Univerzita tretie veku

Dostať možnosť vzdelávať seniorov je ušľachtilá a zároveň obdivujúca práca. Ušľachtilá v tom, že seniori dostali šancu zapojiť sa do vzdelávacieho procesu, do procesu komunikácie a diskusie, získania nových a pre nich zaujímavých informácií.  Obdivujúci na tom je fakt, že majú obrovskú snahu si nielen  vedomosti doplniť ale o nich na úrovni s prednášajúcim diskutovať, mať vlastné nápady, postrehy, zaujímať sa o nové diania v oblasti vedy, chcú poznávať.

Gemologický ústav FPV UKF v Nitre vedie už druhú skupinku študentov-seniorov k slávnostným promóciám. Úspešne ukončili 6 semestrov vzdelávania v odbore „Drahé kovy a drahé kamene“.  Veríme, že dni na univerzite im nepriniesli sklamanie.  Naopak, ukázali zrelú profesionalitu, dôstojnosť a vážnosť vzdelávania. Záverečným workshopom potvrdili nielen to, čo sa naučili, ale to, čo ich najviac zaujímalo a to bol trend v oblasti drahých kovov a drahých kameňov, možné identifikácie, nástrahy, ale aj reklamácie a rôzne podvody z drahými kovmi aj s drahými kameňmi.