Business Joomla Themes by Justhost Reviews

a 23. októbra 2014 o 17.00 hod. sa v Divadelnej kaviarni Tatra, v priestoroch Starého divadla Karola Spišáka v Nitre, konala prednáška v rámci série posedení „VEDA V CENTRE“ s osobnosťami vedy na tému „Tajomstvá ukryté v kostiach ”. Pozvanie do vedeckej kaviarne prijal Ing. Ján Obuch, PhD.

 

 

Dňa 23. októbra 2014 o 17.00 hod. sa v Divadelnej kaviarni Tatra, v priestoroch Starého divadla Karola Spišáka v Nitre, konala prednáška v rámci série posedení „VEDA V CENTRE“ s osobnosťami vedy na tému „Tajomstvá ukryté v kostiach ”.

    Plagát

Pozvanie do vedeckej kaviarne prijal Ing. Ján Obuch, PhD. V poradí už štyridsiatu deviatu prednášku s Ing. Jánom Obuchom otvoril doc. Ivan Baláž. V prednáške prednášajúci predstavil výsledky svojej dlhoročnej práce zameranej na výskum kostrového materiálu zozbieraného z potravných zvyškov z rôznych nálezísk ako sú napríklad cintoríny netopierov v jaskyniach alebo fosílne a recentné hniezda sov na skalách. Venoval sa potravnej ekológie sov na Slovensku, ale aj v iných krajinách Európy a Ázie. Fascinujúce zážitky a fotodokumentácia presvedčili poslucháčov o profesionalite popredného slovenského osteológa, ktorý odhalil „tajomstvá ukryté v kostiach“.

Fotogaléria (M. Kadlečík)


Stretnutia sú naplánované pravidelne na každý predposledný štvrtok v mesiaci o 17.00 hod. v Divadelnej kaviarni Tatra v Starom divadle K. Spišáka v Nitre.
Srdečne Vás pozývame na ďalšie posedenie pri šálke kávy, ktoré sa po letnej prestávke uskutoční dňa 20. 11. 2014 o 17.00 hod. v Divadelnej kaviarni Tatra, v priestoroch Starého divadla Karola Spišáka v Nitre.

Prečítané: 1583x